Wnętrza w stylu skandynawskim – oświetlenie i dodatki do spójnej aranżacji

Wnętrza w stylu skandynawskim – oświetlenie i dodatki do spójnej aranżacji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skandynawska stylistyka wkradła się w nasze wnętrza i ma się w nich bardzo dobrze. Uwielbiamy ją za ciepło, jakie wnosi do naszych domów, za mnóstwo przyjemnego światła i za elegancką prostotę, za którą przepadamy w nowoczesnych aranżacjach. Ty również myślisz o metamorfozie swojego wnętrza na styl scandi? Nie jest to trudne zadanie. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka podstawowych elementów, bez których ta metamorfoza nie mogłaby się odbyć.

Biel najlepszym początkiem

Wnętrza skandynawskie lubią jasne przestrzenie, dlatego najlepszą bazą do takich aranżacji jest biel. Jasna, czysta i bardzo uniwersalna. Wykorzystuj ją bez żadnych ograniczeń. Nie tylko na ścianach, ale też w meblach czy dodatkach. Biała kanapa może nie należy do najbardziej funkcjonalnych, ale okryta szarym, wełnianym pledem wygląda bardzo efektownie.

Drewno – bliskość z naturą

Kolejny element z listy must have to naturalne drewno, najlepiej takie w jasnych odcieniach, na przykład jasny klon, sosna czy buk. Można wykorzystać je klasycznie – na podłodze, ale nie tylko. W skandynawskich aranżacjach drewno występuje w wielu niestandardowych konfiguracjach. Drewniany stół czy krzesła to nic niestandardowego, ale już drewniana lampa czy drewniane panele na ścianach w kuchni to coś, czego nie widz się często. Dlaczego drewniane elementy są tak ważne? Ponieważ we wnętrzu skandynawskim powinien panować przytulny i spokojny nastrój, a nie ma elementu, który lepiej niż naturalne drewno ociepli aranżację. Drewniane elementy zbliżają nas także do natury, uspokajają i sprawiają, że w takim miejscu czujemy się lepiej.

Miękkie tkaniny

To kolejny element, który sprawia, że wnętrze nabiera bardziej ciepłego, domowego klimatu. Skandynawska aranżacja nie może obyć się bez miękkich i przytulnych tkanin. Koc położony niedbale na kanapę lub małe, dekoracyjne poduszki, do tego dywanik shaggy i miękkie poduszki na krzesłach. Takie elementy warto wykorzystać do wprowadzenia nowoczesnych wzorów i mocniejszych kolorów, których również nie trzeba się bać w aranżacjach scandi.

Geometria

Styl skandynawski to także funkcjonalność. Nie ma tu miejsca na zbędne gadżety, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeśli detale to tylko te proste i minimalistyczne, najlepiej w geometrycznych formach, które doskonale wpisują się w skandynawskie aranżacje. Nie chodzi tylko o kule i kwadraty, chociaż te również prezentują się doskonale. Wybierając geometryczne kształty możesz zaszaleć. Wybieraj asymetryczne wielościany i bryły, które przyciągną uwagę. Baw się geometrią.

Światło

Nie ma wnętrza scandi bez odpowiedniego oświetlenia. Ma być jasno, ale przy tym przytulnie. Prosto, ale elegancko. Najważniejsze jest, aby w całej aranżacji znaleźć złoty środek, który zbliży nas do harmonii. Wybierając oświetlenie pamiętaj o tym, że ma być funkcjonalnie, ale też estetycznie. Dobre znajdziesz w sklepie Ardant na stronie: https://ardant.pl/. Postaw na modele, które dają dużo ciepłego światła. Zamknięte kule z barwionego szkła lub geometryczne formy z metalu. Oświetlenie centralne ma dać dużo efektywnego światła. Należy też pamiętać o świetle dodatkowym, które jest niezbędne w aranżacji scandi. Wybieraj lampy na trójnogach, najlepiej drewnianych lub oryginalne formy, które będą dekoracją wnętrza. Nie zapominaj o tym, że we wnętrzu scandi nie może zabraknąć miejsca do chwil relaksu przy ulubionej książce lub przy ulubionej muzyce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*