Altana ogrodowa drewniana krok po kroku – rozmowa z Ewą z bloga rodzinka2plus2.pl

Altana ogrodowa drewniana krok po kroku – rozmowa z Ewą z bloga rodzinka2plus2.pl
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Altana ogrodowa to doskonałe miejsce na spotkanie ze znajomymi, niedzielny obiad z rodziną, popołudnie z książką na wygodnych poduchach czy romantyczny wieczór we dwoje. Usytuowana w ogrodzie, pozwoli na relaks i odpoczynek przy śpiewie ptaków z widokiem na otaczającą zieleń. Jak się okazuje nie trzeba być stolarzem ani zatrudniać sztabu fachowców, aby stworzyć przepiękną letnią oazę.

Ewa wraz z mężem postanowili sami stworzyć swoje wymarzone miejsce w ogrodzie. Najpierw powstał plan, potem ustalenie budżetu i wreszcie podział ról: Marcin był odpowiedzialny za konstrukcję altany, Ewa za jej aranżację. Niestety kapryśna pogoda przeszkadzała nieco w realizacji, jednak projekt zakończył się niesamowitym efektem. Zapraszam Was na rozmowę z Ewą – znaną influancerką, mamą uroczej parki i miłośniczki mody oraz najnowszych trendów, która opowiada o tym, jak udało się stworzyć piękne miejsce wypoczynku w ogrodzie.

altana ogrodowa - aranżacja

Dorota Prokopiak: Skąd inspiracja na tę przepiękną altanę? Czyj to był pomysł i jak długo dojrzewał, zanim doczekał się realizacji?

Ewa Sikora: Inspiracji najczęściej szukam na Pinterest, tak też było z altaną. Sam pomysł postawienia altany wyszedł ode mnie i powstał w mojej głowie pod koniec zimy. Mój mąż w tym czasie miał więcej czasu dlatego też razem mogliśmy postawić tę altankę.

D.P: Ile czasu zajęła Wam budowa altany?

E.S: Sama budowa rozpoczęła się końcem marca i trwała dość długo ponieważ do połowy maja. Wszystko było uzależnione od pogody, a w tym roku niestety wiosna nas nie rozpieszczała.

D.P: Gdybyście mieli udzielić porad, początkującym majsterkowiczom, których zainspirujecie do działania tym przepięknym projektem letniej strefy odpoczynku, to powiedzcie: od czego zacząć?

E.S: Przede wszystkim potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości a ciężka praca na pewno się opłaci. Najważniejsze to nie poddawać się a realizację należy rozpocząć od stworzenia wizji i zaplanowania budżetu.

budowa altany ogrodowej

D.P: Zgadza się! Dobry plan to podstawa sukcesu. Czy możesz opisać w kilku krokach poszczególne etapy prac?

E.S: Tak, pierwszym etapem był wspomniany plan budżetowy. Potem zaczęliśmy szukać jakościowych materiałów w dobrej cenie tak, aby się zmieścić w budżecie, który zaplanowaliśmy. Kolejnym etapem był zakup konstrukcji, osadzenie belek na kotwach, czyszczenie i malowanie. Później już tylko dodatki.

D.P: Jak oceniasz stopień trudności wykonania konstrukcji? Czy amator poradzi sobie bez fachowców?

E.S: Stopień trudności oceniam na bardzo łatwy nawet dla początkujących. My nie jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie dlatego jesteśmy dowodem na to, że każdy może zbudować taki taras. Najważniejsze to wszystko dokładnie rozpisać i wymierzyć.

budowa altany ogrodowej

D.P:  Drewno to piękny materiał, nadający klimat całej aranżacji jednak wymaga regularnej impregnacji. Ile razy malowaliście surowe belki?

E.S: Tak, dokładnie. Drewno jest naprawdę piękne, ale też wymagające. Całą konstrukcję malowaliśmy dwa razy lazurą do drewna.

D.P: Ostateczny efekt to naprawdę duże wow! Przypuszczam, że dekoracje, oświetlenie i detale by uzyskać ten niezwykły klimat to Twoja zasługa?

E.S: Tak. Przeglądałam wszystkie możliwe sklepy internetowe i szukałam ciekawych dodatków jeszcze w trakcie budowy altany. Wszystkie dekoracje i detale, które pojawiły się w altance są łatwo dostępne, gdyż ostatecznie zdecydowałam się na dodatki z sieciówek.

altana ogrodowa drewniana

D.P: Przed Wami piękne lato w niezwykłych okolicznościach przyrody, jakie sami stworzyliście. W jakiej roli altana sprawdzi się najbardziej? Czy będzie to miejsce do spotkań z przyjaciółmi, czy raczej na rodzinne obiady, wypoczynek z książką, czy tło do nagrań na insta story?

E.S: W zasadzie każdą wolną chwilę planujemy tam spędzać, jak tylko pogoda będzie łaskawa. Jak do tej pory mieliśmy już okazję gościć przyjaciół, spędzić romantyczny wieczór we dwoje a niedługo będziemy organizować rodzinne przyjęcie.

D.P: Gratuluję Wam realizacji pomysłu na aranżację miejsca w ogrodzie z tak niesamowitym efektem. Życzę Wam kolejnych pięknych i spontanicznych projektów, długiego, słonecznego lata i udanego wypoczynku! Myślę, że projekt i realizacja altany zainspiruje wielu naszych Czytelników do stworzenia klimatycznego miejsca do wypoczynku w ogrodzie.

E.S: Dziękuję.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ewa Sikora (@rodzinka2plus2)

Więcej inspiracji wnętrzarskich, propozycji modowych oraz porad na temat zdrowej żywności znajdziecie na blogu Ewy rodzinka2plus2.pl oraz na jej Instagramie.

Zdjęcia: Ewa Sikora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*