Rodzaje Drzwi Prysznicowych

Rodzaje Drzwi Prysznicowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcjonalne rozwiązania dla mniejszych pomieszczeń

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia niemal każdej współczesnej łazienki jest kabina prysznicowa. Popularność kabin wynika przede wszystkim ze względów praktycznych. Kąpiel pod prysznicem zajmuje niej czasu i zużywa mniej wody od mycia w wannie. Coraz większe znaczenie mają również względy estetyczne. Obecnie w sprzedaży znaleźć można wiele kabin prysznicowych, które nie tylko są funkcjonalne, ale także wyglądają niezwykle efektownie.

Decydując się na zakup odpowiedniego sprzętu, trzeba wziąć pod uwagę m.in. jego wielkość, a także sposób zamykania. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych łazienek, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Wybór odpowiednich drzwi do kabiny prysznicowej wpływa zarówno na wygląd łazienki, komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowania.

W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się przede wszystkim drzwi przesuwne. Osadzone są na rolkach, które poruszają się po specjalnie wyprofilowanych prowadnicach. W sprzedaży dostępne są modele jednoskrzydłowe, przesuwane w jedną stronę, lub dwuskrzydłowe rozsuwane od środka na boki. Decydując się na takie drzwi, należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych rolek i łożysk. Najtrwalsze i najbardziej niezawodne są rolki i łożyska metalowe.

Dobrym pomysłem jest zakup drzwi z możliwością wypinania, które są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu od produktów mocowanych na stałe. W mniejszych łazienkach znakomicie sprawdzą się również drzwi prysznicowe składane. Dzięki specjalnemu systemowi składania, zajmują niewiele miejsca. Zastosowane rozwiązanie jest trwałe i bezpieczne. Złożona konstrukcja sprawia, że nie ma ryzyka uchylania się drzwi podczas kąpieli. Modele składane znakomicie sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach.

Popularne i nowoczesne drzwi prysznicowe

W dużych łazienkach można zdecydować się na drzwi uchylne mocowane na zawiasach. W przypadku wyboru modeli otwieranych na zewnątrz, do komfortowego korzystania z nich niezbędne jest zapewnienie odpowiednio dużo wolnej przestrzeni potrzebnej do swobodnego otwierania i zamykania drzwi oraz swobodnego wchodzenia i wychodzenia z kabiny. Alternatywą dla tego rodzaju produktów mogą być drzwi wahadłowe. Rozwiązanie to stosowane jest w wielu nowoczesnych łazienkach. Znakomicie nadaje się do zabudowy wnęk lub ścian bocznych w łazienkach.

W zależności od preferencji i potrzeb można zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem stylistycznym są również drzwi harmonijkowe. Chociaż wyglądają efektownie, cieszą się mniejszą popularnością. Wynikać to może z ograniczonej szczelności mechanizmu harmonijkowego. Problem stanowi również utrzymanie całej konstrukcji w czystości. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie kabin prysznicowych bez drzwi. Kabiny walk in zajmują dużo miejsca, dlatego mogą być montowane w przestronnych łazienkach.

Brak drzwi oraz brodzika sprawia, że to rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale i praktyczne. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób starszych lub takich, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Specjalna konstrukcja uniemożliwia wydostawanie się strumienia wody na zewnątrz, a podłogowy system skutecznie odprowadza wodę, dzięki czemu utrzymywanie czystości w łazience z takim prysznicem nie jest trudne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*