Rodzaje foli termoizolacyjnej

Rodzaje foli termoizolacyjnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia termoizolacyjna jest często stosowanym materiałem w budownictwie. To doskonały zamiennik wełny tradycyjnej lub styropianu. Pomaga utrzymywać optymalne warunki cieplne.

Folię termoizolacyjną montować można w ścianach, pod podłogą, w suficie, czy w dachu. Jest odporna na wilgoć i hamuje osadzanie się pary wodnej. Jej zastosowanie eliminuje problem pylenia, który pojawia się w przypadku montażu wełny mineralnej. To materiał, który pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzu budynku. Poniżej wymieniamy rodzaje folii termoizolacyjnej oraz przeznaczenie każdej z nich.

Maty zwykłe

Większość folii wykonanych jest głównie z pianki i ekranów aluminiowych. Jest w stanie doskonale izolować ciepło, a jej konstrukcja jest wyjątkowo lekka. Dlatego też często stosuje się ją do ocieplania dachów oraz poddaszy.

Maty samoprzylepne

Tego rodzaju maty mają takie same właściwości jak maty zwykłe, jednak ze względu na samoprzylepną strukturę, są jeszcze łatwiejsze w montażu, ponieważ nie musimy korzystać z kleju silikonowego, jak w przypadku zwykłych mat. Zarówno maty zwykłe jak i samoprzylepne, poza dachami i poddaszami. stosuje się do izolacji podłóg, okien i ścian.

Mata termoizolacyjna wysokotemperaturowa

Ten rodzaj folii wykonany jest z materiałów ognioodpornych, a jej przeznaczeniem są powierzchnie o szczególnie wysokich temperaturach, jak np. kominy. Folia pomaga tutaj maksymalnie eliminować przewodzenie ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*