Sypialnia w stylu… vintage!

Sypialnia w stylu… vintage!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia w stylu vintage jest idealną propozycją dla osób, którym nie odpowiadają klasyczne aranżacje, ani surowe nowoczesne wnętrza. Jak urządzić sypialnie w tym stylu?

Słów kilka o stylu vintage

Styl vintage przez wiele osób uważany jest za styl artystów, ponieważ łączy ze sobą elementy z różnych epok tworząc efektowne wnętrze. W tym stylu łączy się w jedną całość z pozoru niepasujące do siebie elementy. Dzięki temu można osiągnąć niesamowity klimat wnętrza.

W pomieszczeniu w stylu vintage nie zdziwi nikogo obecność fotela uszatka obok nowoczesnej sofy lub widok kredensów rodem z PRL obok nowoczesnego stołu z krzesłami. W tym stylu do dekoracji wykorzystywane są bogato zdobione lampy oraz rodzinne fotografie w ozdobnych ramkach.

W stylu Vintage nie ma żadnych ograniczeń. Podczas urządzania pomieszczenie warto kierować się gustem i dobrym smakiem.

Główna zasada stylu vintage- mniej znaczy więcej

Wyjątkowy charakter pomieszczeń w stylu vintage zdeterminowany jest przez zasadę „mniej znaczy więcej” – w małej przestrzeni sypialni nie umieszcza się zbyt wielu mebli oraz akcesoriów – należy ograniczyć się do niezbędnego minimum. Dzięki temu można stworzyć harmonijne pomieszczenie, które nie będzie przytłoczone zbyt dużą ilością mebli.

Wybierz stonowane kolory

Sypialnia urządzona w stylu vintage powinna być utrzymana w  bezpiecznych kolorach, które podkreślają nostalgiczny nastrój – biel, szarość, czerń, brąz, beż, butelkowa zieleń. Te kolory dominowały u prekursorów stylu vintage. Różne odcienie tych kolorów będą wpływały pozytywnie na codzienny odpoczynek w sypialni.

Stonowane wnętrze nie oznacza wcale, że trzeba całkowicie zrezygnować z kolorowych dodatków, np.: dywanów z geometrycznymi wzorami czy ozdobnych poduch.

Sypialnia w stylu Vintage

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w domu. Od tego, jak zostanie urządzona, zależy komfort odpoczynku.

Meble tylko z finezją

Lekkość mebli jest kolejną cechą wnętrz w stylu Vintage – dzięki lekkim meblom nawet mała sypialnia stanie się optycznie większa i bardziej przestronna. Meble w sypialni powinny być na wąskich nóżkach- dzięki temu wydadzą się lżejsze.

Przykładowo, piękna metalowa rama łóżka idealnie wpisuje się w klimat całej sypialni. Łóżko jest zestawione ze wzorzystą wykładziną dywanową i tapetą. Dopełnieniem całości mogą być złotobrązowe oraz czekoladowe poduszki.

Łóżko

Najważniejszym elementem w każdej sypialni jest łóżko. Może ono być:

  • metalowe z pomalowaną ramą,
  • drewniane,
  • tapicerowane.

W wyborze odpowiedniego łóżka do sypialni ma znaczenie fakt czy będzie ono tłem dla innych elementów, czy będzie najbardziej wyrazistym elementem danego wnętrza.

Oświetlenie

Oświetlenie buduje nastrój  i klimat w całej sypialni. Odpowiednie oświetlenie pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Idealnym rozwiązaniem do sypialni w stylu Vintage będą:

  • stojące lampy inspirowane stylem ArtDeco,
  • lampy inspirowane stylem PRL,
  • żeliwne żyrandole,
  • lampy z okrągłymi kloszami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*